بررسی علل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

وبلاگ - برنامه های شستشو ۱۰ آبان ۱۳۹۹
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی برای همه ی ما نگران کننده است. اما نگران نباشید در این نوشتار به شما می آموزیم که علت این مشکل چیست و چگونه می توانید در سریعترین زمان آن را رفع کنید.

بررسی علل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات رایجی که می‌تواند حین کار با ماشین لباسشویی رخ دهد، تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی است. دلایل مختلفی می‌توانند در رخ دادن این مشکل سهیم باشند، که یک سری از آن‌ها توسط خود شما قابل بررسی و حل است ولی برای رفع سایر موارد می‌بایست از یک متخصص کمک بگیرید.

رایج ترین علل  تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

در ادامه به بررسی مشکل های احتمالی خواهیم پرداخت اما همواره توجه داشته باشید که وجود یک متخصص در این شرایط به نفع شما خواهد بود.

کم بودن ارتفاع و گرفتگی لوله تخلیه آب

یکی از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کم بودن ارتفاع لوله تخلیه آب است که می‌بایست در ارتفاعی بالاتر از نصف ارتفاع دستگاه نصب شود. گرفتگی این شیلنگ می تواند بدلیل تجمع پرز لباس‌ها و یا دکمه‌ها نیز می تو.اند موجب عدم خروج آب از دستگاه شود.

طول نامناسب شلنگ تخلیه

عدم تناسب لوله تخلیه آب دستگاه نیز می تواند مشکلی در تخلیه آب دستگاه ایجاد کند. بلند بودن این لوله موجب تا خوردن و کوتاه بودن آن باعث جدا شدن آن از دستگاه می‌شود.

گرفتی فیلتر دستگاه

این فیلتر که مانع ورود پرز و اجسام ریز به پمپ تخلیه آب می‌شود، باید به‌طور مرتب و حین شستن ماشین لباسشویی تمیز شود. گرفتگی تدریجی در این بخش می‌تواند کیفیت خروج آب را کم کرده و در صورت گرفتگی کامل، مانع خروج آب از دستگاه شود. این فیلترها معمولاً در قسمت پایین دستگاه قرار دارند و با چرخاندن گیره به‌سادگی باز و بسته می‌شوند.

 

۳ مورد گفته‌شده در بالا مواردی هستند که به‌سادگی و با صرف زمانی کم توسط خود شما قابل‌حل‌اند، اما چک کردن و بررسی موارد گفته‌شده در ادامه، نیاز به یک متخصص دارد. بنابراین اگر با موارد بالا تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پاکشوما حل نشد با متخصصین ما در ارتباط باشید.

مشکل در برد یا تایمر ماشین لباسشویی

در ماشین‌های لباسشویی جدید بردها فرماندهی و ترتیب امور را بر عهده دارند که در مدل‌های قدیمی این کار را تایمرها انجام می‌دادند. هرگونه مشکل کوچک در برد یا تایمر باعث می‌شود دستگاه دستور تخلیه آب را صادر نکند.

شکستگی و خرابی پمپ تخلیه آب

یکی از رایج‌ترین دلیل‌های موجود در تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی وجود مشکل در پمپ تخلیه آب می‌باشد، درصورتی‌که فیلتر قبل از پمپ، وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد، با عبور پرزها و یا دکمه لباس‌ها به درون پمپ، این وسایل ریز می‌توانند موجب شکستگی و یا حتی خرابی پمپ شوند.

گرفتگی مسیر خروجی آب زیر دیگ لباسشویی

بعضاً پیش‌آمده که تکه‌های ریز لباس‌ها از اطراف دیگ وارد مجاری تخلیه آب‌شده و پیش از رسیدن به فیلتر موجب گرفتگی می‌شوند.

امیدواریم که با مطالعه‌ی علل بالا به‌سادگی بتوانید مشکل خود را حل کنید. برای رفع  مشکلات مطرح‌شده می‌توانید به کمک ارتباط با پاک سرویس و اعزام سریع نیروی متخصص، مشکل را در محل و به‌سادگی رفع کنید. در صورت وجود سؤال می‌توانید آن را در زیر همین پست برای متخصصین ما بنویسید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.