وجود کف بر روی لباسها می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد از جمله:

۱- استفاده بیش از حد از مواد شوینده

۲- استفاده از شوینده نا مناسب

۳- استفاده بیش از حد از مایع های متفرقه مثل مایع لباسشویی و یا صابون برای شستشوی لباس ها

۴- شستشوی البسه ای که بدلیل جنس پارچه خود تولید کف می کنند، مثل شستشوی تور و غیره. توصیه می شود برای شستشوی این پارچه ها مواد شوینده را نصف میزان استفاده کنید.

به طور کلی ماشین لباسشویی کف تولید نمی کند. در صورت نبودن هر کدام از دلایل بالا با مرکز خدمات پس از فروش پاک سرویس تماس بگیرید.

اکثر جارو برقی ها که برای مصرف خانگی در ایران به فروش می رسند برای جمع آوری مایعات طراحی نشده اند و جارو کردن مایعات باعث رد شدن آب از پاکت و آسیب رساندن به موتور دستگاه خواهد شد، به استثناء مدل هایی که مشخص شده باشد جهت استفاده آب وخاک می باشد.

فوراً دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا نمایید و با نزدیکترین مرکز خدمات مشتریان تماس حاصل نمایید.

توجه: هیچگاه جهت تعمیر دستگاه شخصاً اقدام نمایید و حتماً مرکز خدمات مشتریان را در جریان قرار دهید.

دو دلیل عمده برای این اتفاق وجود دارد:

اول اینکه غلظت نرم کننده بسیار زیاد بوده است. توصیه می شود نرم کننده ها را با استفاده از اب کمی رقیق کنید و سپس استفاده کنید.

دلیل دوم بدلیل وجود رسوب در داخل مخزن مربوط به نرم کننده می باشد. توصیه می شود هر چند وقت یکبار مخزن را با اب شستشو کنید.

خیر. در جارو برقی ها وجود فیلتر مخصوص مانع از خروج خاک و یا هرگونه ویروس به خارج از جارو می شود. لطفا هنگام تعویض فیلتر از اصل بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

به طور کلی استفاده از سفید کننده ها به دلیل وجود اسید در ماشین لباسشویی توصیه نمی شود. اما در حالتی که نیاز به استفاده از انواع سفید کننده لباس وجود داشته باشد، توصیه می شود مقداری از آن با حدود یک پارچ آب حل شده و از قسمت جا پودری وارد دستگاه شود.

این اتفاقی طبیعی است. کار کردن دستگاه با سرعت بالا باعث گرم شدن موتور شده که موتور این حرارت را از قسمت پشت خارج می کند. باید اطمینان حاصل کنید جلوی خروجی هوای گرم موتور باز باشد و مسدود نشده باشد. در ضمن روی موتور سنسوری تعبیه شده است که در صورت داغ شدن بیش از حد موتور باعث خاموش شدن آن می شود.

دمای دستگاه را به درستی تنظیم نمایید. برای جزئیات بیشتر به توضیحات مربوط به استفاده از کنترل از راه دور مراجعه نمایید. فیلتر هوا را تمیز نمائید. اگر درب و پنجره اتاق باز است, درب و پنجره ها را ببندید. ممکن است دریچه های ورودی و خروجی هوا در بخشهای داخلی وخارجی دستگاه مسدود باشند. مسدودیت را رفع نموده سپس دستگاه را مجددا راه اندازی نمایید. ممکن است سیستم محافظت 3 دقیقه ای کمپرسور فعال باشد.منتظر بمانید. چنانچه مشکلات دستگاه رفع نگردید با فروشنده و یا نزدیکترین مرکز خدمات مشتریان تماس حاصل نمائید و عیب دستگاه خود به همراه شماره مدل آن را به درستی و با دقت به آنها اعلام نمایید.

این امر در اثر یکی از موارد زیر می افتد:

۱- انتخاب برنامه کوتاه و شوینده زیاد.

۲- استفاده همزمان قرص و مایع شفاف کننده ویا فاسد بودن وتاریخ گذشته بودن مواد شفاف کننده.

۳- خراب بودن تخلیه.

لطفا دقت داشته باشید که استفاده از سرعت زیاد برای جارو کردن باعث کوتاه شدن عمر دستگاه و قطعات جاروی شما خواهد شد. همچنین این کار باعث نیاز به اعمال نیرویی بیشتر برای جارو کردن خواهد بود که در نتیجه فشار بر روی لوله تلسکوپی را نیز بیشتر می کند که در طول زمان به لوله تلسکوپی و چرخ ها آسیب می رساند. حتی الامکان سرعت دستگاه را در حالت معمولی قرار دهید.

خدمات گارانتی فقط برای تعمیر دستگاه ها بوده که شامل تعویض قطعات و دستمزد می گردد ولی هزینه ایاب و ذهاب بر عهده خریدار می باشد.

برای این موضوع دلایل متفاوتی می تواند وجود داشته باشد. از جمله:

۱- استفاده از حجم زیاد لباس برای شستشو که باعث افزایش بیش از حد وزن دستگاه شده است. این کار باعث فشار به کمک های دور ماشین لباسشویی شده و ایجاد ضربه کند.

۲- استفاده از حجم بسیار کم لباس که مانند استفاده از حجم بسیار زیاد باعث ایجاد لرزش می شود. دلیل آن جمع شدن لباس ها در قسمتی از دیگ بر اثر نیروی گریز از مرکز در هنگام خشک کردن لباس شده که منجر به ایجاد فشار غیر متقارن بر روی کمک های دستگاه می شود.

۳ - تنظیم نبودن  پایه های  دستگاه.

۴- خرابی کمک ها و یا فنر های دور دستگاه. در این موارد توصیه می شود با مرکز خدمات پس از فروش پاک سرویس تماس بگیرید.

۵- نیاز دستگاه به آچار کشی بعد از مدت زیاد استفاده از دستگاه. در این موارد توصیه می شود با مرکز خدمات پس از فروش پاک سرویس تماس بگیرید.

این اتفاق بر اثر خرابی بعضی از قطعات جارو برقی مثل دیمر رخ می دهد. در چنین مواقعی حتما باید دستگاه باز شده و بررسی شود. حتما با سرویسکار تماس گرفته شود.

حداکثر فاصله از زمان تولید تا نصب نباید بیش از 24 ماه باشد. در غیر این صورت محصول مشمول گارانتی نمی گردد.

احتمال خرابی در یا کابل اتصال و یا برد دستگاه وجود دارد. لطفا با مرکز خدمات پاک سرویس تماس بگیرید.

ممکن است این دستگاه در زمان کار بر روی گیرنده های تلویزیونی و یا رادیویی تأثیر بگذارد.که این امر شبیه تأثیر لوازم الکتریکی خانگی کوچک مانند میکسر، جاروبرقی و پنکه های برقی میباشد. این موضوع امری طبیعی می باشد.

استفاده از سرکه در ماشین ظرفشویی کار بسیار اشتباهی است و باعث وارد شدن آسیب های جدی به ماشین ظرفشویی شما می شود.

حتما توجه داشته باشید که قبل از استفاده، ارتفاع لوله تلسکوپی را به گونه ای تنظیم کنید تا نیاز به انداختن وزن بدن بر روی لوله تلسکوپی نباشد. این کار به مرور زمان باعث خرابی لوله تلسکوپی خواهد شد.

انواع فیلتر، بدنه و اجزای آن، تجهیزات جانبی، دستگاه کنترل از راه دور، شیشه و لاستیک دور درب لباسشویی اتوماتیک مشمول گارانتی نمی باشند.

امکان اشکال در برد و یا پاور دستگاه وجود دارد. لطفا با مرکز خدمات پاک سرویس تماس بگیرید.

زمانی که دستگاه باتوان پخت پایین کار می کند، ممکن است چراغ داخلی دستگاه خاموش گردد که این موضوع امری طبیعی است.

در وارانتی تامین و تعویض قطعه در زمان تعیین شده در ازای دریافت وجه صورت می پذیرد.

در ماشین ظرفشویی در صورت وجود نشتی آب دستگاه پیغام خطا نمایش می دهد. در غیر این صورت نشتی آب به دلیل وجود مشکل در لوله تخلیه اب به فاضلاب و یا اتصالات آب می باشد.

در زمان پخت، ممکن است بخار ناشی از پخت غذا از حفره های دستگاه بیرون بیاید. این موضوع طبیعی میباشد.

به طور معمول بین ۷۰ تا ۸۰ گرم کافی می باشد. در واقع اندازه حدود یک پیمانه. لطفا دقت داشته باشید برای برنامه Pre wash نصف این مقدار نیاز خواهد بود.

در جارو برقی ها به دلیل قدرت بالای موتور، استفاده از هر پاکت متفرقه ای اصلا توصیه نمی شود، زیرا که به دلیل قدرت بالای موتور خاک از پاکت غیر اصلی رد شده و به موتور دستگاه اسیب می رساند.

فوراً دستگاه را خاموش کرده از برق جدا نمایید و با نزدیکترین مرکز خدمات مشتریان تماس حاصل نمایید.

توجه: هیچگاه جهت تعمیر دستگاه شخصاً اقدام نمایید و حتماً مرکز خدمات مشتریان را در جریان قرار دهید.

توجه داشته باشید که در لباسشویی های مختلف وزن شستشوی دستگاه متفاوت است. به طور کلی برای اینکه تشخیص دهید میزان لباس داخل دستگاه مناسب است باید بعد از قرار دادن لباسها داخل دستگاه، بعد از فشار دادن لباسها، باید نصف فضای دستگاه خالی شود.

توجه داشته باشید که به طور معمول در دستگاه های ۸ کیلویی میزان شستشوی البسه خشک به طور روزانه حدود 3.5 کیلو برای لباسهای خشک، 2.5 کیلو برای لباس های ظریف و برای البسه پشمی 2 کیلو می باشد. دلیل این امر جذب میزان زیاد آب توسط هر کدام از این لباسها بوده که به وزن دستگاه اضافه می شود.

یکی از احتمالات شایعی که باعث زیاد شدن و غیر طبیعی شدن صدای دستگاه می شود وارد شدن خاک به موتور دستگاه و آسیب رساندن به بلبرینگ ها می باشد. این می تواند به دلیل عدم استفاده از پاکت های اصلی باشد و رفع ایراد موتور حتما باید توسط سرویسکار مجاز شرکت انجام پذیرد.

 • ماشین لباسشویی اتوماتیک: 24 ماه
 • ماشین نیمه اتوماتیک و دوقلو: 18 ماه
 • ماشین ظرفشویی: 18ماه
 • جاروبرقی: 18 ماه
 • کولرگازی: 18 ماه
 • هود و مایکروفر: 18 ماه
 • یخچال و یخچال ساید بای ساید: 24 ماه
 • کمپرسورهای کولر گازی: 60 ماه از تاریخ تولید
 • کمپرسورهای ساید بای ساید: 60 ماه از تاریخ تولید

این اتفاق طبیعی است، زیرا محفظه ماشین ظرفشویی توسط واحد کنترل کیفیت امتحان می شود که این امر باعث باقی ماندن مقداری آب در قسمت هوزینگ ماشین ظرفشویی خواهد شد که در اثر گرما به صورت قطرات آب بر روی دیواره ها قرار می گیرد.

به هیچ عنوان قطعات دستگاه را شستشو نکنید چون باعث زنگ زدگی می شود. ولی دقت داشته باشید که حتما هر چند وقت یک بار چرخ های جارو را بازبینی کرده و در صورت وجود مو و یا کرک آنها را تمیز کنید، چرا که به مرور زمان باعث خرابی چرخ ها خواهد شد.

 • نصب و یا سرویس توسط افراد متفرقه و بدون صلاحیت که نمایندگی مجاز خدمات شرکت را نداشته باشند.
 • سهل انگاری در حمل و نقل و اشکالاتی که در اثر استفاده غیر اصولی توسط مصرف کننده ایجاد می گردد.
 • اشکالات ایجاد شده در اثر نوسانات برق.
 • خسارات ناشی از عوامل غیر مترقبه (سیل، زلزله، آتش سوزی و ...)
 • استفاده در بخش غیر خانگی (برای لباسشویی، ظرفشویی، یخچال ساید بای ساید و ماکروویو)
 • نصب لباسشویی در مکان های مرطوب مانند حمام و ...
 • بهره برداری غلط از دستگاه، مانند عدم توجه به دستور العمل های ذکر شده در دفترچه راهنما و یا استفاده خارج از سازگاری و استاندارد محصول.
 • در صورتیکه هر گونه جا به جایی پس از نصب یا واگذاری به غیر بدون هماهنگی با مرکز خدمات مشتریان صورت بگیرد، ضمانتنامه را از درجه اعتبار ساقط می نماید.

فرم پرسش و پاسخ

ارسال